Polski | English
Strona główna
 
Właściciele firmy Łukasz Królikowski i Krzysztof Wichliński ukończyli wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej w 1995 roku. Od tej pory, z krótkimi przerwami, wspólnie łączyli swoje pasje przy tworzeniu architektury. Doświadczenie zawodowe zdobywali w Polsce, Niemczech, Holandii i Czechach, pracując w międzynarodowych koncernach, jak i małych firmach architektonicznych. Jednym z pierwszych większych sukcesów duetu Królikowski Wichliński było zdobycie nagrody SARP w 2003 roku za projekt budynku produkcyjnego z częścią biurową dla firmy SEW Eurodrive. Oprócz projektów obiektów przemysłowych pracownia oferuje projekty budynków specjalistycznych, laboratoryjnych, zapewniając obsługę technologiczną.

Największe doświadczenia firma posiada w projektowaniu budynków użyteczności publicznej. Właściciele firmy są autorami i współautorami wielu obiektów dla Uniwersytetu Łódzkiego - między innymi Wydziału Zarządzania, Wydziału Historii, Wydziału Nauk o Wychowaniu. Podczas ich realizacji doskonale poznali problematykę związaną z zamówieniami publicznymi. Od fazy przetargu, przez kosztorysowanie, wybór wykonawców i nadzór nad inwestycją.

W ostatnim czasie firma wykonuje coraz więcej projektów inwestycji finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Poznała wymagania i przepisy unijne. Projektanci są żywo zainteresowani najnowszą problematyką ekologiczną. Dzięki wsparciu Unii udaje się stosować coraz śmielsze rozwiązania energooszczędne.
Firma oprócz kompleksowych usług projektowych oferuje pełną obsługę inwestycyjną od prowadzenia prac przygotowawczych, wykonywania wstępnych symulacji cenowych, przez uzyskiwanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, wykonywanie operatów aż do pomocy w organizowaniu przetargów na wykonawcę i prowadzenia nadzoru inwestycyjnego. Projektanci zatrudnieni w firmie Archidea Sp.P. śledzą najnowsze trendy w architekturze, nie pozbawiając jednak swych opracowań indywidualności. Zapraszamy do obejrzenia naszych dokonań.

Współpraca z firmą Archidea Królikowski Wichliński daje Państwu pewność, że inwestycja przebiegać będzie sprawnie, a efekt końcowy spełni pokładane w nim nadzieje, co potwierdziło w referencjach wielu zadowolonych inwestorów.